Algeheel Clubkampioenen van de Roersoppers Aller Tijden


In 1973 werden de eerste echte clubkampioenschappen gehouden.
Wij wilden nl. van onze zwemsters en zwemmers de tijden kennen die zij maakten op de verschillende zwemslagen i.v.m. het door hen deelnemen aan de verschillende wedstrijden.
Wij organiseerden hiervoor een wedstrijd voor alle leden van de vereniging op de schoolslag, de rugslag en de vrije slag.
Dit werd in leeftijdsgroepen gedaan, zowel voor meisjes als voor jongens: onder 8 jaar, onder 10 jaar, onder 12 jaar, onder 14 jaar en onder 16 jaar.
Voor elke leeftijdsgroep werd voor de eerste plaats een wisselbekertje beschikbaar gesteld.
Deze tien wisselbekertjes werden onze vereniging geschonken door de heren H. Lahaye en H. Camps.
Elke zwemmer(ster) die dit wisselbekertje 3 jaar achter elkaar wist te winnen mocht het dan voor goed houden.

Voor 1973 waren de uitslagen als volgt:


Meisjes   Jongens
Carolien Schuermans onder 8 jaar Willem van Riet
Marjo de Vlieger onder 10 jaar Ivan Boekee
Marly Diederen onder 12 jaar Jos Verdaasdonk
Yolanda Henderix onder 14 jaar Hans Schmitz
Ellen van Geffen onder 16 jaar Cristian vd Ancker

In 1974 wilden wij precies weten wie nu de beste zwemmer van de vereniging was en daarom werd er naast de wisselbekertjes ook een extra grote medaille ingevoerd voor de AlGEHEEL CLUB-KAMPIOEN(E).
Hij/zij die deze medaille won kreeg dan zijn/haar naam hierin gegraveerd en daarna werd deze medaille in de prijzenkast gehangen.

Voor 1974 was de uitslag als volgt:


Meisjes   Jongens
Myléne Janssen onder 8 jaar Bart Kornman
Marjo de Vlieger onder 10 jaar Willy van Claessen
Clarine Hofstee onder 12 jaar Sybert van Keeken
Marly Diederen onder 14 jaar Leon Frenken
Denise Fey onder 16 jaar Gé Swagten
Ellen van Geffen boven 16 jaar -----

Voor het berekenen van de Algeheel Club-Kampioen(e) werd gebruik gemaakt van de geldende limiet-tijden.

Onze Eerste Algeheel Club-kampioen werd SYBERT VAN KEEKEN.

Voor 1975 kregen wij de volgende uitslagen:


Meisjes   Jongens
Caroline de Krijger onder 8 jaar Eric Ross
Annemarie vd Berg onder 10 jaar Eduard Bonné
Marjo de Vlieger onder 12 jaar Fred Walsteijn
Clarine Hofstee onder 14 jaar Sybert van Keeken
Denise Fey onder 16 jaar Hans Schmitz
Karin Bos boven 16 jaar Gé Swagten

Dit jaar won FRED WALSTEIJN de plak Algeheel Club-Kampioen.

In 1976 gingen we weer een stapje verder.
Wij kochten er nog een grote plak bij zodat wij zowel een algeheel club-kampioen jongens als een algeheel club-kampioen meisjes konden bepalen.
voor de dames voor de heren

Voor 1976 kregen wij de volgende uitslagen:


Meisjes   Jongens
Sandy van Wissen onder 8 jaar Joep Hendrix
Annemarie Hendrix onder 10 jaar Mark Smits
Ina van Keeken onder 12 jaar Jos Claessen
Marthé Kehrens onder 14 jaar Huub Claessen
Marleen Verdaasdonk onder 16 jaar ----
Irene Mul boven 16 jaar Hans Schmitz

De Algeheel Club-kampioene werd dit jaar CLARINE HOFSTEE en
De Algeheel Club-kampioen werd dit jaar BERT SCHLICHER

In 1977 gingen we weer een stapje verder.
De bekertjes werden vervangen door een medaille voor een 1e, 2e en 3e prijs.
Dit voor elke leeftijdsgroep. U heeft uit voorgaande kunnen zien dat één zwemster en één zwemmer de wisselbeker heeft mogen behouden aangezien hij/zij deze drie jaar achter elkaar had gewonnen.
Dit waren MARJO DE VLIEGER en HANS SCHMITZ.

Voor 1977 waren de uitslagen als volgt:


Meisjes eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 8 jaar Yvette Aldernhoff Judith Nievelstein Hilde Ickenroth
onder 10 jaar Judith Rutten Marian Ickenroth Ellen Timmermans
onder 12 jaar Josephine Engels Johanna Gootzen Ageeth Schiphorst
onder 14 jaar Marjo de Vlieger Desirée Bueters Ingrid Schuwirth
onder 16 jaar Marja Puts ---- ----
boven 16 jaar Marleen Verdaasdonk Joke v Welbergen Annette van Keeken
       
Jongens eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 8 jaar Koen Smits Francois Nissen Guillaume Schoemakers
onder 10 jaar Meindertjan Botman Rob vd Beek Peter Rouwen
onder 12 jaar Rob van Hoorn Hubert Thewissen Koenraad Berg
onder 14 jaar Huub Claessen Bart Armkreutz Frank Duda
onder 16 jaar Frans Schmitz Guillaume Gootzen ----
boven 16 jaar Leon Frenken Hans Licht Gé Swagten

De Algeheel Club-kampioene werd dit jaar CLARINE HOFSTEE en
De Algeheel Club-kampioen werd dit jaar SYBERT VAN KEEKEN

Voor 1978 kwamen de volgende resultaten uit het zwemwater:


Meisjes eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 6 jaar Marieke Kiebêrt Nicolette Kiel ----
onder 8 jaar Hilde Ickenroth Yolanda Brattinga Samantha van Wissen
onder 10 jaar Janine Dirkx Marianne Ickenroth Mariëlle Kruytzer
onder 12 jaar Nicole Huntjens Tinneke Taken Moniek Allers
onder 14 jaar Alise Schoenmakers Ronny Bruynen Angelique Schoemakers
onder 16 jaar Dianne Engels ---- ----
boven 16 jaar Joke v Welbergen Gerda Hermans ----
       
Jongens eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 8 jaar Harrie Willems René Kiel Richard Simons
onder 10 jaar Roland Janssen Frans Nissen Guillaume Schoemakers
onder 12 jaar Peter Rouwen Arthur van Keeken Henri Gootzen
onder 14 jaar Andrew Hendrikx Rolf Gootzen Arjan de Graaf
onder 16 jaar Huub Claessen Guillaume Gootzen Frank Voet

Dit jaar hadden we de startvergunninghouders afzonderlijk van de recreatieve zwemmers en zwemsters berekend en wel met de volgende uitslagen:


Meisjes eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 10 jaar Sandy van Wissen Hesther de Graaf Angelique Schlicher
onder 12 jaar Annemarie Hendrix Judith Rutten Esther de Klerk
onder 14 jaar Annemarie vd Berg Ina van Keeken Johanna Gootzen
onder 16 jaar Clarine Hofstee Judith Schilderpoort ----
dames Karin Bos Irene Mul ----
       
Jongens eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 10 jaar Stefan Rouwen Koen Smits ----
onder 12 jaar Gerke Fokkens Erix Ross Marcel Duda
onder 14 jaar Wim Frenken Rob van Hoorn Hans vd Beek
onder 16 jaar Sybert van Keeken Fred Walsteijn Frank Duda
heren Charles Bos Hans Licht Roel Knol

De Algeheel Club-kampioene werd dit jaar CLARINE HOFSTEE en
De Algeheel Club-kampioen werd dit jaar SYBERT VAN KEEKEN

Tijdens het vele rekenwerk dat deze wedstrijd met zich meebracht werd de jeugd aangenaam beziggehouden met "STUIVERTJE DUIKEN" onder leiding van Dhr. C. Garritsen.

Hiermede waren enkele leuke prijsjes te winnen en dat dit een waar spektakel werd zult u wel kunnen begrijpen en menige trainer en trainster werd door de jeugd spontaan gekleed te water gelaten.

Dezelfde manier van organiseren voor de clubkampioenschappen werd ook gehandhaafd in 1979 met de volgende resultaten:


Meisjes eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 8 jaar Iris de Graaf Dorrit Verhoeven Dorrit Timmermans
onder 10 jaar Eveline Huntjens Jolanda Regli Sonja Ickenroth
onder 12 jaar Tinneke Taken Brigitte Léger Marieke van Gerwen
onder 14 jaar Angelique Schoemakers Monique Allers Annemarie Hellemans
       
Jongens eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 8 jaar Roel Hebben Marcel Veldhuis Edwin Liepertz
onder 10 jaar Bart Verhoeven Guillaume Schoemakers Oscar Toebosch
onder 12 jaar Arthur van Keeken Arthur Bink Rindert Kroos
onder 14 jaar Arno Schrauwen ---- ----
onder 14 jaar Frank Voet Ruud Allers Tjeerd Garritsen

Voor de startvergunninghouders was in 1979 de uitslag als volgt:


Meisjes eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 10 jaar Yvette Aldenhoff Hilde Ickenroth ----
onder 12 jaar Judith Rutten Sandy van Wissen Nicole Mooren
onder 14 jaar Ina van Keeken Josephine Engels Annemarie vd Berg
onder 16 jaar Desirée Bueters ---- ----
dames Clarine Hofstee Michon Schouenberg Regine Schouenberg
       
Jongens eerste prijs tweede prijs derde prijs
onder 10 jaar Koen Smits Harrie Willems Fransois Nissen
onder 12 jaar Eric Ross Mark Smits Peter Rouwen
onder 14 jaar Rob van Hoorn Marcel Duda Patrick Ross
onder 16 jaar Wim Frenken Frank Duda Hans vd Beek
heren Charles Bos Hans Licht Sybert van Keeken

Tijdens het spektakel van het stuivertje duiken kwam de jury uit het rekenwerk en werden:

Algeheel Club-kampioene 1979: CLARINE HOFSTEE en
Algeheel Club-kampioen 1979: ERIC ROSS

Voor de jaren 1980 en volgende werd het concept van 1979 aangehouden.
In onderstaande tabel volgen alleen nog de Algeheel Club-Kampioenen van alle jaren.
(wie vult aan ! stuur een mailtje naar: info@roersoppers.nl)


Jaar Dames Heren
1973
----
----
1974
----
Sybert van Keeken
1975
----
Fred Walsteijn
1976 Clarine Hofstee Bert Schlicher
1977 Clarine Hofstee Sybert van Keeken
1978 Clarine Hofstee Sybert van Keeken
1979 Clarine Hofstee Eric Ross
1980 Annemarie van de Berg Harrie Willems
1981 Clarine Hofstee Eric Ross
1982 Manon Léger Eric Ross
1983 Manon Léger Charles Bos
1984 ?? ??
1985 Ina van Keeken Wim Frenken
1986 Nicole Schoemakers Stefan Rouwen
1987 Nicole Schoemakers Etienne Cleef
1988 Janine Küppers Iloy Goossen
1989 Janine Küppers Iloy Goossen
1990 Maud Bos Iloy Goossen
1991 Maud Bos Iloy Goossen
1992 Wieke Bos Iloy Goossen
1993 Maud Bos Iloy Goossen
1994 Wieke Bos Joep Janssen
1995 Maud Bos Joep Janssen
1996 Loes Vestjens Richard Hubers
1997 Wieke Bos Patrick Moors
1998 Loes Vestjens Jeroen Moors
1999 Daniëlle de Boer Richard Hubers
2000 Ilse Schoenmakers Richard Hubers
2001 Ilse Schoenmakers Remco de Veen
2002 overgangsjaar
----
----
2003 Ilse Schoenmakers Patrick Creemers
2004 Daniëlle de Boer Patrick Creemers
2005 Svenja Zonneveld Patrick Creemers
2006 Ilse Schoenmakers Patrick Creemers
2007 Sabine Klesman Willem Jongen
2008 Ilse Clevers Rik Jansen
2009 Ilse Clevers Rik Jansen
2010 Ilse Clevers Remco de Veen
2011 Lotte van Haarst Patrick Creemers
2012 Ilse Clevers

Patrick Creemers

2013 Sabine Klesman Patrick Creemers
2014 Sabine Klesman Willem Jongen
2015 Lotte van Haarst Willem Jongen
2016 Sabine Klesman Joep Suskens
2017 Lotte van Haarst Joep Suskens